Team Schedules - 8B Husker-Level 3 Red Conference
       



Bracket


ALL A


Group -- A
A1 : FSC United Gold 2016 (S)
A2 : Omaha United SC 2016B White
A3 : GEA Academy White II 16B
A4 : NFC 2016B
A5 : Omaha Legends - Jr.Academy B8U
A6 : Sting NE 16B Dotson
A7 : Sporting Nebr B LNK Acad 16
A8 : UAF 2016/2017B Blue
A9 : GEA Academy White I 16B

Bracket - Sunday, April 07, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522311  Fremont-Fremont Soccer Complex  01:30 PM  02N A4 vs A9NFC 2016Bvs.GEA Academy White I 16B
 522312  Bellevue-Walters Soccer Complex  03:00 PM  7C A6 vs A7Sting NE 16B Dotsonvs.Sporting Nebr B LNK Acad 16
 522310  Fremont-Fremont Soccer Complex  04:30 PM  02N A1 vs A2FSC United Gold 2016 (S)vs.Omaha United SC 2016B White

Bracket - Saturday, April 13, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522315  Bellevue-Walters Soccer Complex  09:00 AM  7A A7 vs A8Sporting Nebr B LNK Acad 16vs.UAF 2016/2017B Blue

Bracket - Sunday, April 14, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522313  Bellevue-Walters Soccer Complex  10:30 AM  7A A5 vs A8Omaha Legends - Jr.Academy B8Uvs.UAF 2016/2017B Blue

Bracket - Saturday, April 20, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522318  Gretna-GEA Complex  12:00 PM  8U 1 A8 vs A9UAF 2016/2017B Bluevs.GEA Academy White I 16B
 522319  Gretna-GEA Complex  01:30 PM  8U 1 A5 vs A3Omaha Legends - Jr.Academy B8Uvs.GEA Academy White II 16B

Bracket - Sunday, April 21, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522330  Lincoln-Lincoln Sports Foundation  09:00 AM  19 A7 vs A1Sporting Nebr B LNK Acad 16vs.FSC United Gold 2016 (S)
 522314  Lincoln-Lincoln Sports Foundation  03:00 PM  19 A6 vs A9Sting NE 16B Dotsonvs.GEA Academy White I 16B

Bracket - Saturday, April 27, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522323  Fremont-Fremont Soccer Complex  03:00 PM  02N A4 vs A6NFC 2016Bvs.Sting NE 16B Dotson

Bracket - Wednesday, May 01, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522324  Bellevue-Walters Soccer Complex  07:00 PM  7A A8 vs A2UAF 2016/2017B Bluevs.Omaha United SC 2016B White

Bracket - Saturday, May 04, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522327  Bellevue-Walters Soccer Complex  09:00 AM  7A A7 vs A5Sporting Nebr B LNK Acad 16vs.Omaha Legends - Jr.Academy B8U
 522335  Bellevue-Walters Soccer Complex  04:30 PM  7A A5 vs A2Omaha Legends - Jr.Academy B8Uvs.Omaha United SC 2016B White

Bracket - Sunday, May 05, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522338  Bellevue-Walters Soccer Complex  12:00 PM  7B A2 vs A7Omaha United SC 2016B Whitevs.Sporting Nebr B LNK Acad 16
 522316  Gretna-GEA Complex  01:30 PM  8U 1 A3 vs A1GEA Academy White II 16Bvs.FSC United Gold 2016 (S)
 522328  Gretna-GEA Complex  04:30 PM  8U 1 A9 vs A3GEA Academy White I 16Bvs.GEA Academy White II 16B

Bracket - Friday, May 10, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522321  Bellevue-Walters Soccer Complex  06:00 PM  7B A6 vs A2Sting NE 16B Dotsonvs.Omaha United SC 2016B White

Bracket - Saturday, May 11, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522317  Papillion-Papillion Soccer Complex  12:00 PM  17B A2 vs A4Omaha United SC 2016B Whitevs.NFC 2016B
 522332  Gretna-GEA Complex  12:00 PM  8U 1 A9 vs A5GEA Academy White I 16Bvs.Omaha Legends - Jr.Academy B8U
 522333  Gretna-GEA Complex  03:00 PM  8U 1 A2 vs A3Omaha United SC 2016B Whitevs.GEA Academy White II 16B
 522341  Papillion-Papillion Soccer Complex  03:00 PM  17B A4 vs A5NFC 2016Bvs.Omaha Legends - Jr.Academy B8U

Bracket - Sunday, May 12, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522336  Fremont-Fremont Soccer Complex  01:30 PM  02N A1 vs A8FSC United Gold 2016 (S)vs.UAF 2016/2017B Blue
 522334  Lincoln-Lincoln Sports Foundation  01:30 PM  19 A7 vs A9Sporting Nebr B LNK Acad 16vs.GEA Academy White I 16B

Bracket - Saturday, May 18, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522320  Fremont-Fremont Soccer Complex  01:30 PM  02N A1 vs A4FSC United Gold 2016 (S)vs.NFC 2016B

Bracket - Sunday, May 19, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522329  Fremont-Fremont Soccer Complex  12:00 PM  02N A8 vs A4UAF 2016/2017B Bluevs.NFC 2016B
 522326  Fremont-Fremont Soccer Complex  01:30 PM  02N A1 vs A6FSC United Gold 2016 (S)vs.Sting NE 16B Dotson

Bracket - Tuesday, May 21, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522331  Bellevue-Walters Soccer Complex  06:00 PM 
Postponed!
 7C A6 vs A8Sting NE 16B Dotsonvs.UAF 2016/2017B Blue

Bracket - Saturday, May 25, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522339  Lincoln-Lincoln Sports Foundation  09:00 AM  19 A6 vs A3Sting NE 16B Dotsonvs.GEA Academy White II 16B
 522322  Lincoln-Lincoln Sports Foundation  12:00 PM  19 A3 vs A7GEA Academy White II 16Bvs.Sporting Nebr B LNK Acad 16
 522337  Fremont-Fremont Soccer Complex  01:30 PM  02N A3 vs A4GEA Academy White II 16Bvs.NFC 2016B

Bracket - Saturday, June 01, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522340  Gretna-GEA Complex  10:30 AM  8U 1 A9 vs A1GEA Academy White I 16Bvs.FSC United Gold 2016 (S)
 522325  Fremont-Fremont Soccer Complex  04:30 PM  02N A1 vs A5FSC United Gold 2016 (S)vs.Omaha Legends - Jr.Academy B8U