Team Schedules - Training League 10B Red Conf 3rd Div Level 3
       



Bracket


ALL A


Group -- A
A1 : 402 DA 2014 Boys
A2 : CBSC U10B Black
A3 : PSC U10B Maroon
A4 : NFC 2014B
A5 : BENSC Timbers 10B (S)
A6 : Lex Boca JRs
A7 : Sporting Nebr B LNK Acad Gold 2014
A8 : GEA Academy Gold II 14B
A9 : Blair FC Inferno
A10 : PACE - 2014 Boys Blue
A11 : Omaha United SC 2014B White
A12 : PSC U10B Blue
A13 : CBSC U10B Grey

Bracket - Sunday, April 07, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523578  Bennington - Bennington HS/MS  01:30 PM  SMS A5 vs A11BENSC Timbers 10B (S)vs.Omaha United SC 2014B White
 523545  Lincoln-Speedway Village  04:30 PM  09B A1 vs A2402 DA 2014 Boysvs.CBSC U10B Black

Bracket - Saturday, April 13, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523547  Papillion-Papillion Soccer Complex  12:00 PM  23 A12 vs A7PSC U10B Bluevs.Sporting Nebr B LNK Acad Gold 2014
 523548  Papillion-Papillion Soccer Complex  01:30 PM  23 A3 vs A1PSC U10B Maroonvs.402 DA 2014 Boys
 523550  Blair- Blair Soccer Complex  01:30 PM  03 A9 vs A10Blair FC Infernovs.PACE - 2014 Boys Blue

Bracket - Sunday, April 14, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523580  Blair- Blair Soccer Complex  04:30 PM  03 A9 vs A7Blair FC Infernovs.Sporting Nebr B LNK Acad Gold 2014

Bracket - Monday, April 15, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523579  Papillion-Papillion Soccer Complex  06:30 PM  22 A3 vs A13PSC U10B Maroonvs.CBSC U10B Grey

Bracket - Tuesday, April 16, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523572  Papillion-Papillion Soccer Complex  07:00 PM  23 A12 vs A2PSC U10B Bluevs.CBSC U10B Black

Bracket - Saturday, April 20, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523541  Lincoln-Speedway Village  01:30 PM  09C A7 vs A10Sporting Nebr B LNK Acad Gold 2014vs.PACE - 2014 Boys Blue
 523554  Bellevue-Walters Soccer Complex  03:00 PM  5 A8 vs A13GEA Academy Gold II 14Bvs.CBSC U10B Grey

Bracket - Sunday, April 21, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523546  Gretna-Gretna Crossing  01:30 PM  3 A11 vs A8Omaha United SC 2014B Whitevs.GEA Academy Gold II 14B
 523581  Bellevue-Walters Soccer Complex  04:30 PM  7N A13 vs A5CBSC U10B Greyvs.BENSC Timbers 10B (S)

Bracket - Saturday, April 27, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523570  Lincoln-Speedway Village  10:30 AM  09B A7 vs A1Sporting Nebr B LNK Acad Gold 2014vs.402 DA 2014 Boys

Bracket - Saturday, May 04, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523571  Omaha-Tranquility Park  09:00 AM  11N A11 vs A3Omaha United SC 2014B Whitevs.PSC U10B Maroon
 523564  Omaha-Bob Campos Soccer Fields  04:30 PM  U10 A10 vs A2PACE - 2014 Boys Bluevs.CBSC U10B Black
 523569  Council Bluffs- Council Bluffs Recreation Complex  04:30 PM  13 A13 vs A12CBSC U10B Greyvs.PSC U10B Blue
 523560  Lincoln-Speedway Village  04:30 PM  09C A4 vs A6NFC 2014Bvs.Lex Boca JRs
 523555  Lincoln-Speedway Village  06:00 PM  09B A1 vs A4402 DA 2014 Boysvs.NFC 2014B

Bracket - Sunday, May 05, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523543  Lincoln-Speedway Village  10:30 AM  09C A6 vs A11Lex Boca JRsvs.Omaha United SC 2014B White
 523544  Valley-First Interstate Bank SportsPlex  12:00 PM  2S A4 vs A13NFC 2014Bvs.CBSC U10B Grey
 523577  Valley-First Interstate Bank SportsPlex  03:00 PM  2S A12 vs A4PSC U10B Bluevs.NFC 2014B
 523563  Council Bluffs- Council Bluffs Recreation Complex  03:00 PM  13 A2 vs A8CBSC U10B Blackvs.GEA Academy Gold II 14B
 523565  Lincoln-Speedway Village  03:00 PM  09C A7 vs A5Sporting Nebr B LNK Acad Gold 2014vs.BENSC Timbers 10B (S)

Bracket - Tuesday, May 07, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523574  Blair- Blair Soccer Complex  06:00 PM  03 A9 vs A5Blair FC Infernovs.BENSC Timbers 10B (S)
 523562  Council Bluffs- Council Bluffs Recreation Complex  06:30 PM  11 A10 vs A13PACE - 2014 Boys Bluevs.CBSC U10B Grey

Bracket - Wednesday, May 08, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523561  Papillion-Papillion Soccer Complex  07:00 PM  23 A11 vs A12Omaha United SC 2014B Whitevs.PSC U10B Blue

Bracket - Saturday, May 11, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523583  Omaha-Bob Campos Soccer Fields  06:00 PM  U10 A10 vs A8PACE - 2014 Boys Bluevs.GEA Academy Gold II 14B

Bracket - Sunday, May 12, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523542  Gretna-Gretna Crossing  12:00 PM  5 A8 vs A9GEA Academy Gold II 14Bvs.Blair FC Inferno
 523566  Lincoln-Lincoln Sports Foundation  01:30 PM  2 A6 vs A1Lex Boca JRsvs.402 DA 2014 Boys
 523567  Papillion-Papillion Soccer Complex  03:00 PM  23 A3 vs A9PSC U10B Maroonvs.Blair FC Inferno
 523573  Lincoln-Lincoln Sports Foundation  04:30 PM  2 A8 vs A6GEA Academy Gold II 14Bvs.Lex Boca JRs

Bracket - Monday, May 13, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523557  Omaha-Bob Campos Soccer Fields  07:00 PM  U10 A10 vs A11PACE - 2014 Boys Bluevs.Omaha United SC 2014B White
 523540  Papillion-Papillion Soccer Complex  07:00 PM  23 A5 vs A12BENSC Timbers 10B (S)vs.PSC U10B Blue

Bracket - Thursday, May 16, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523556  Papillion-Papillion Soccer Complex  07:00 PM  23 A12 vs A9PSC U10B Bluevs.Blair FC Inferno

Bracket - Saturday, May 18, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523576  Lincoln-Lincoln Sports Foundation  04:30 PM 
Canceled!
 1 A10 vs A6PACE - 2014 Boys Bluevs.Lex Boca JRs

Bracket - Tuesday, May 21, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523568  Fremont-Fremont Soccer Complex  06:30 PM 
Postponed!
 06S A8 vs A4GEA Academy Gold II 14Bvs.NFC 2014B

Bracket - Wednesday, May 22, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523559  Lincoln-Lincoln Sports Foundation  07:00 PM  3 A7 vs A3Sporting Nebr B LNK Acad Gold 2014vs.PSC U10B Maroon

Bracket - Saturday, May 25, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523585  Lincoln-Lincoln Sports Foundation  10:30 AM  1 A1 vs A9402 DA 2014 Boysvs.Blair FC Inferno
 523582  Council Bluffs- Council Bluffs Recreation Complex  01:30 PM  13 A2 vs A3CBSC U10B Blackvs.PSC U10B Maroon
 523584  Lincoln-Lincoln Sports Foundation  01:30 PM  2 A7 vs A11Sporting Nebr B LNK Acad Gold 2014vs.Omaha United SC 2014B White

Bracket - Sunday, May 26, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523553  Lincoln-Lincoln Sports Foundation  10:30 AM  2 A6 vs A2Lex Boca JRsvs.CBSC U10B Black
 523552  Papillion-Papillion Soccer Complex  01:30 PM  21 A5 vs A3BENSC Timbers 10B (S)vs.PSC U10B Maroon

Bracket - Saturday, June 01, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523575  Fremont-Fremont Soccer Complex  10:30 AM  06S A4 vs A10NFC 2014Bvs.PACE - 2014 Boys Blue
 523549  Fremont-Fremont Soccer Complex  12:00 PM  06N A2 vs A4CBSC U10B Blackvs.NFC 2014B
 523558  Lincoln-Speedway Village  01:30 PM  09B A1 vs A5402 DA 2014 Boysvs.BENSC Timbers 10B (S)

Bracket - Sunday, June 02, 2024
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 523551  Lincoln-Lincoln Sports Foundation  10:30 AM  1 A13 vs A6CBSC U10B Greyvs.Lex Boca JRs